Isı Yalıtım İle kışın soğuk yazın sıcaktan koruma

Konutlarınızı kışın soğuk yazın isse sıcaktan korunmasını sağlamaktadır.

Isı yalıtımı ile kışın soğuk yazın sıcaktan koruyarak 4 mevsim kalıcı çözüm  sağlamaktadır. Rutubetsiz sağlıklı bir ortamı sunmasının yanı sıra evlerinizi  nemden korumada yardımcı olmaktadır.

Isı yalıtımı, sıcak veya soğuk havanın ısı köprüleriyle konutların içerisine girmesini yada çıkmasını  engellemek için yapılan işlemlerdir.  Doğal bileşenlerden oluşan AS İzolasyon, insan sağlığına zararsızdır. İçeriğindeki bor materyalleri sayesinde küflenme ve böceklenme gibi sorunlarla karşılaşmaz ve yangına karşıda dayanıklıdır.

Poliüretan ve Borlu yalıtım doğal bir ısı yalıtımı olması ve püskürtme izolasyon uygulaması sayesinde uzun yıllar yalıtım performansında değişim yaşamaz.

Püskürtme köpük yalıtım çatı izolasyonu olarak uygulandığında en zor alanlara bile işlem yapılabilmektedir. Bu sayede ısı ve ses kaçaklarını ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.


Sprey poliüretan köpük ısı yalıtımı en çok cephe izolasyonunda ve teras ve çatı altı izolasyonu uygulamalarında kullanılmaktadır. Kırşehir ve Tüm Türkiye’de ısı yalıtımında kullanılan sprey poliüretan köpüğün en önemli özelliği yüksek yoğunlukta olması, ek yerinin olmaması ve ısı köprülerine izin vermemesi sayesinde ciddi bir enerji tasarrufu sağlamasıdır.

Merkezi Kırşehir’de yer alan firmamız sprey poliüretan köpük ısı yalıtımı uygulamaları ile içeri ve dışarısı ile olan iklim farkını komple keserek izolasyonu azami derecede sağlar. Isı yalıtımına ekstra olarak su ve ses yalıtımında da tasarruf sağlanır. Poliüretan köpük sert ,ısı iletim katsayısı en düşük olan , %90-95 kapalı hücre yapısına sahip ve yapısı kapalı hücrelerden oluşan malzemedir. Bu sayede ısı yalıtım özelliği çok daha iyidir.Poliüretan köpüğün ısı iletkenlik katsayısı, yani lambada değeri, ahşap, kaya yünü, polistiren gibi diğer izolasyon malzemelerine nispeten daha düşüktür. Örneğin, kaya yününün sağladığına eşdeğer bir yalıtımı poliüretan köpük ,kaya yününün yarı kalınlığı ile elde edebilir.

İzolasyon amaçlı kullanılan bazı malzemelerin ısı iletim katsayıları yaklaşık olarak şöyledir: Kaya Yünü 0,050, Cam Yünü 0,045, Mantar 0,045, Doğal Elyaf 0,040, Taş Yünü 0,040, Extrude PS 0,035, Poliüretan 0,025.Bu katsayı ile birlikte, hücre boyu, kapalı hücre oranı, köpük yoğunluğu, sıkıştırma direnci gibi değişkenlerin yanında yanıcılık özelliği de sert köpükler için mühimdir. Standart poliüretan sert köpükler B3 yanma sınıfındadır.Bazı özel uygulamalarda köpüğün B2 yanma sınıfına sahip olması gerekir. Poliüretan köpükler ya da poliüretan temelli ürünler iki ana malzeme ile bunları kimyasal tepkimeye sokan katalizler ve kabarmalarını sağlayan şişirme ajanlarından oluşur.

Bu iki ana malzeme: 1.Bileşen Component/ A / Poliol Sistem 2.Bileşen Component B / İzosiyanat Poliol Sistem İzosiyanat Kabartıcı POLİÜRETAN Poliol Sistem: Polieter veya poliester bazlı poliollerle, bunların içerisine uygun oranlarda konulan katalist, silikon, renklendirici, kabartıcı ajan ve diğer kimyasallarla oluşturulan bir karışımdır. Bu karışımlar yapılarında serbest hidroksil( OH) taşırlar. İzosiyanat Poliol sistemle karıştırıldığında onunla ekzotermik tepkimeye giren ve yapısında serbest NCO taşıyan kimyasallardır. İzosiyanatlar sahip oldukları NCO yüzdesine ve sayısına göre tanınır ve isimlendirilirler.

Sprey Poliüretan Sistemleri, başlıca Kırşehir tavan izolasyonu, Kırşehir çatı izolasyonu, çatı arası yalıtımı, hayvan barınağı izolasyonu, soğuk oda izolasyonu ,iç ve dış cephe izolasyonlarında uygulanır. İki bileşenden oluşan sistem makineden püskürtüldükten sonra 2-3 saniye içerisinde kabarmaya başlar ve tepkime 6-8 saniye içerisinde tamamlanır. Bundan sonra hızlı bir küllenme süreci olur.

Her Alanda Kalıcı Çözümler

Ürünlerimizin tamamı kalıcı ve doğal malzemelerden oluşmaktadır. Bize Danışmadan Yalıtım Yaptırmayın.

Yardıma mı ihtiyacınız var?